Hakkımızda

Gümüşlük Ayçi Otel

Eşsiz doğası, mavi bayraklı plajları ve tarihi zenginlikleriyle benzersiz beldemiz Gümüşlük’te ayrıcalıklı bir tatilin adresi…

Ülkemizin eşsiz tatil bölgesi Bodrum yarımadasında, eşsiz doğası, mavi bayraklı plajları ve tarihi zenginlikleri benzersiz ve geleneksel bir balıkçı kasabası olan Gümüşlük’te bulunan aile otelimizde standart odalarımız ile hizmetinizdeyiz. Deniz kenarına 125 metre mesafede olan otelimizde yüzme havuzu ve alakart restoran bulunmaktadır. Restoranımızda her sabah fiyata dahil olan kahvaltı servisimiz vardır. Restoranımızda ayrıca ek ücret karşılığı ızgara çeşitlerinin yanı sıra sıcak ev yemeği de bulunur. İstek üzerine havaalanı transferi yapılmaktadır.

Dinginlik ve samimiyetin denizle, güneşle ve yeşille buluştuğu otelimizde güler yüzlü hizmetimizle siz misafirlerimizin kısa sürede gönlünde yer eden bir tatil sunuyoruz.

Bodrum'un incisi Gümüşlük

3. derece doğal sit alanı bölgesi ve mavi bayrak üyesi olan Gümüşlük; unutulmuş değerleri hatırlatan, insanın kalbine dokunan bir yolculuktur.

Bodrum yarımadası’nda cennetten bir köşedir Gümüşlük. Ege insanın karakterinin işlediği dinginlik ve samimiyetin denizle, güneşle ve yeşille buluştuğu lezzetli sofraların, misafirperverliğin ve hoşgörünün köyüdür. Habitatıyla uyum içinde yaşayan, zengin coğrafyası yanı sıra tarihi dokusuyla insanı büyüleyen bir ruha sahiptir. 3. derece doğal sit alanı bölgesi ve mavi bayrak üyesi olan Gümüşlük; unutulmuş değerleri hatırlatan, insanın kalbine dokunan bir yolculuktur.

Ayaklarınız denizde, Ege’nin muhteşem balıklarını tadarken Gümüşlük’e adını veren büyüleyici günbatımı size unutulmayacak anlar yaşatır. Çiçek ve meyve kokularının arasında, kuş sesleriyle günü karşılayan Gümüşlük, her mevsim ayrı güzelliklerle dolu bir ilham kaynağıdır. Renkli kültürel yapısı ile Bodrum’un en iyi balık restoranlarına, festivallere, dünyaca ünlü konserlere, sergilere ev sahipliği yapan bu küçük balıkçı kasabası sahip olduğu doğal liman ve muhteşem denizi ile tekne ve yatların vazgeçilmez adresidir.

Tarihi 4000 yıllık geçmişe uzanan Myndos Antik Kenti’nin kurucusu Karya kralı Mausolos’un ardından Büyük İskender, Aristokinos, Antonius, Brutus ve Cassius gibi dünya tarihi için önemli rol oynayan liderlerin adımlarıyla bir çok yönetime ve kültüre ev sahipliği yapan eski bir Leleg kentidir. O günlerden bugüne koruyarak aktarılmış dokusu ile bugünkü misafirlerini karşılayan beldemiz; Tarihi kilise, şarnıçlar, çeşmeler, kuyular, mezarlar, surlar, değirmenler ve daha niceleriyle sarılmıştır.

Yeldeğirmenleriyle misafirlerini karşılayan Gümüşlük, dağın eteklerine oturmuş Eski Karakaya Köyü’ndeki şairane rum evleri, Koyunbaba’nın adaları ayağınıza seren muhteşem manzarası, tarihi Kral Yolu üzerinden ulaşılan Gümüşlük Koyu’nun içindeki Tavşan Adası ve Yalı’nın eşsiz doğası ile Bodrum yarımadasının en özel noktasıdır.